Kategorijos

Vėliausios naujienos

DAC - kas tai ir su kuo valgoma

DAC - kas tai ir su kuo valgoma

DAC. Skaitmeninis-Analoginis konverteris

Daug kam iškyla klausimas, kas gi tai tas DAC (digital-analog converter). Arba lietuviškai - skaitmeninis-analoginis konverteris. Šiuo straipsniu trumpai ir aiškiai papasakosime, kas tai yra ir kam tai reikalinga. 

Šiais laikais praktiškai kiekvienas iš mūsų kasdien naudoja vienokį ar kitokį DAC'ą. Tai gali būti jūsų kompiuteris ar telefonas. DAC yra būtinas komponentas, norint išgirsti bet kokį skaitmeninėje laikmenoje esantį garsą. Bet koks skaitmeninis garsas turi būti paverstas į analoginį tam, kad jis būtų girdimas.

Bet koks skaitmeninio garso atkūrimo įrenginys - ar tai būtų CD grotuvas, Blu-ray grotuvas ar žaidimų konsolė - visi jie privalo turėti DAC'ą, kad skaitmeninį garsą konvertuotų į analoginį ir tokį signalą siųstų į stiprintuvą.

Tradiciniai stiprintuvai negroja skaitmeninio garso, kaip ir kolonėlės neatkuria skaitmeninio garso ir žinoma - mūsų ausys negirdi skaitmeninio signalo. Visa tai reikalauja analoginio signalo bangos. Be DAC pagalbos, visa jūsų muzikos kolekcija yra tiesiog nulių (0) ir vienetų (1) kratinys, kuris neturi jokios reikšmės. Taigi DAC yra itin svarbus ir būtinas įrenginys muzikos atkūrime.

Didžiausia problema su šiuolaikiniais įprastais muzikos įrenginiais yra ta, kad juose naudojamos įprastos žemos kokybės DAC mikroschemos, o tai neleidžia atkurti įrašo maksimalia kokybe. Todėl siekiantys aukštos muzikos kokybės dažnai atnaujina DAC įrenginį į išorinį aukštos kokybės aparatą, kuris gali kardinaliai pakeisti muzikos atkūrimą. 

Mūsų siūlomą DAC asortimentą rasite šioje nuorodoje.

0 Komentaras